24 July 2017

Skupina Caleffi s potešením ohlasuje akvizíciu spoločnosti CRISTINA

Skupina Caleffi, ktorá je vedúcim talianskym výrobcom komponentov pre kúrenie, klimatizácie a vodovodné systémy, s potešením ohlasuje akvizíciu spoločnosti CRISTINA - talianskej firmy, ktorá pracuje pod ochrannými známkami Cristina Rubinetterie a SILFRA a ktorá vyrába prvotriedne vodovodné kohútiky a armatúry od roku 1949.

Toto bola významná obchodná dohoda medzi dvomi spoločnosťami, ktoré prešli dlhú cestu a spolupracovali so vzájomným rešpektom, zdieľali rovnakú pracovnú etiku, obchodný prístup a miestnu oblasť.

Marco Caleffi a Alberto Cristina prirodzene dospeli k úplnej zhode vo všetkých aspektoch. Z tohto dôvodu sa 29. Júna dokončila akvizícia a predseda skupiny spoločností, Marco Caleffi, to okomentoval nasledovne:

„Myslím si, že teraz, keď spoločnosť Cristina vstúpila do skupiny Caleffi, prebehne odovzdanie obzvlášť plynulo. Spoločnosť Cristina patrila Albertovi a pred ním jeho otcovi, takže bolo pre neho vždy prioritou, aby zanechal svoju spoločnosť niekomu, komu dôveruje, niekomu, kto by zaručil, že každodenná prevádzka bude pokračovať tak, ako tomu bolo doteraz vždy. Spoločnosť sa neskladá len z procesov a produktov, ale tiež z nadšenia z práce, miestnych kontaktov, investícií a nepretržitého dohliadania. S ohľadom na tieto záležitosti je skutočnosť stať sa predsedom spoločnosti Cristina pre mňa viac záležitosťou hrdosti, ako len záležitosťou obchodnej dohody. Cristina je zaužívanou značkou s neuveriteľnou históriou, významným umiestnením produktov a reputáciou inovátora a kvalitného dizajnu ako v Taliansku, tak aj v zahraničí. To je aj dôvod, prečo si Cristina ako značka zaslúži smerovanie a riadenie smerom k ceste progresívneho rastu, ktorý ochráni svoj produkt a identitu značky“.

Je zámerom našej spoločnosti ponechať taliansku distribučnú a komerčnú sieť spoločnosti Cristina oddelenú od siete spoločnosti Caleffi.“ vysvetlil Daniele Mazzon, novomenovaný generálny riaditeľ spoločnosti Cristina Srl „Ale sme presvedčení o tom, že spojenie našich síl v rámci určitého rozsahu a prevzatie dobre vytvorenej logistickej siete spoločnosti Caleffi na zahraničných trhoch sa preukáže ako vynikajúca príležitosť pre spoločnosť Cristina, aby sa vyvinula a preskúmala nové príležitosti“.

Ako je tomu pri akomkoľvek novom projekte, vytvorená energia povedie k vytvoreniu nových budúcich plánov. V prípade spoločnosti Cristina sa tieto plány týkajú vývoja štruktúry spoločnosti a spustenia marketingových činností, ktoré sa zamerajú na nové dizajnové riešenia pre vodovodné kohútiky a armatúry do kúpeľní, ako aj na strategickú úlohu vzorkovej predajne Cristina Brera, ktorá sa nedávno otvorila v Miláne.

Skupina Caleffi, ktorá je talianskym srdcom medzinárodnej skupiny pôsobiacej vo viac ako 70 krajinách po celom svete, sa rozhodla diverzifikovať, vstupuje na trh s vodovodnými kohútikmi a armatúrami, aby zaistila kontinuitu a budúci rast pre ochrannú známku Cristina. Je to záväzný prísľub.

(Foto: Alberto Cristina a Marco Caleffi )