23 February 2018

MCE2018 je tu

MCE, 13-16 marca 2018
Stánok A41/51 - C42/52
Fiera Rho, Miláno

41. MCE, Mostra Convegno Expocomfort sa bude konať 13. - 16. marca. Ako vždy, tento veľtrh, ktorý prebieha každé dva roky a má vedúce postavenie v civilných a priemyselných systémoch, sa uskutoční v modernom Milan Exhibition Centre, Rho. Výstava bude zameraná na inovatívne produkty vo všetkých oblastiach, vrátane vykurovania, zariadenia, komponentov, ventilácie, klimatizácie, chladenia, úpravy vody, obnoviteľných zdrojov a elektroniky určenej do domácnosti.

Caleffi bude v historickom Pavillone 7, ktorý sa zaoberá problematikou vykurovania. Stánok sa bude nachádzať na obvyklej lokácii, v kúte A41/51 - C42/52. 640 m2 pohostinnosti, výstavy produktov, profesionalizmu a digitálnych zážitkov v Caleffi Experience.

Caleffi stánok na veľtrhu MCE 2016 navrhovala architektka Giorgia Giordano zo štúdia Kibox. Navrhla ho tak, že je súčasne impozantný a ľahký, a aby aspoň konceptuálne zrkadlil produkty, hodnoty, ciele, ľudí a miesta, ktoré tvoria Caleffi.
Už na prvý pohľad každý pozná, ako má poctivá talianska výroba blízko k srdcu Caleffi: prevládajúcimi farbami sú biela, červena a zelená, teda úmyselná a strategická voľba, ktorá reprezentuje taliansku národnú vlajku. Ako lepšie vyjadriť našu hrdosť na zručnosť a talent talianskeho národa? Táto viera v poctivú prácu a schopnosť talianov nás sprevádza viac než päť desaťročí.

Stánok je rozdelený na tri hlavné priestory, z ktorých ma každý svoj architektonický a symbolický význam:

 

PRODUCT AREA: PRODUKCIA

Efekt priemyslu a technické materiály jasne ukazujú na to, ako silne sa stotožňujeme s talianskym strojárstvom - oblasťou, ktorá vyrástla a kompetentne sa rozšírila na medzinárodnú úroveň bez toho, aby zabudla na vnútornú eleganciu svojich rodných koreňov. Jadro našej výroby sa nezmenilo, a preto sme vďaka pokroku a rozšíreniu ponuky komponentov pre vykurovanie a vodoinštalatérske systémy dosiahli úspech na svetových trhoch. To všetko vďaka starostlivosti o naše existujúce a nové, rozvíjajúce sa trhy.

Vrchná strešná časť stánku, pôsobivo sa rysujúcej na 300 metrov štvorcových Product Arey, bola vymyslená tak, aby zaujala oko návštevníka svojím dramatickým vzhľadom. Predstavuje korunu celého stánku Caleffi - definuje jeho podstavu a priťahuje pozornosť k výstavným priestorom pod ňou. Na úrovní komunikácie je to rekvizita, ktorá reprezentuje samotnú Product Areu v nadživotnom a ikonickom rozmere.

K videniu budú nasledujúce nové produkty:

HEATING AREA: DIRTMAG® nové verzie a kombinácie chemických prísad pre série 54534 s uzatváracími ventilmi, DISCALSLIM® série 551 kompaktný odvzdušňovač v technopolyméru, DYNAMICAL® série 230 dynamický termostatický ventil, spojovacie a regulačné jednotky pre série 149 HVAC terminálov a série 579 samočistiace magnetické sitko.
AREA IDROSANITARIO: série 535H tlakový redukčný ventil, Legiomix 2.0 série 6000 na dezinfekciu a elimináciu legionell.
AREA REGOLAZIONE: DYNAMICAL® série 655 rozvádzač pre podlahové kúrenie.

 

AREA BIM: SYSTÉM ÚSTREDNÉHO VYKUROVANIA

Systémy ústredného vykurovania slúžiace modernému ovládaniu klimatizácie na kontrolu a reguláciu prietoku média potrebujú špeciálne zariadenia. Tieto zariadenia sú predpísané v talianskom predpise “Raccolta R” a UNI 10412-1 štandarde pre inštaláciu s tepelnými generátormi presahujúcimi 35 kW.

Revit (Autodesk) bol použitý na konštrukciou vykurovacieho systému so všetkým predpísaným zariadením, prezentovaným v našom stánku: výhody BIM sa ujasnia s možnosťou porovnania digitálnej a skutočnej konfigurácii zariadenia. Vskutku, poskytuje nielen cennú podporu pre konfiguráciu a inštaláciu vykurovacieho systému, ale aj technické informácie o každom produkte a vykazuje prietok a tlakové straty po celom obvode.

CUBOROSSO: INOVÁCIE A VZDELÁVANIE

Toto je naša najväčšia inovácia v našom spoločenstve na MCE 2018. Naša ČERVENÁ KOCKA, ktoré sa fyzicky nachádza v Fontaneto d‘Agogna, je bijúce srdce, ktoré už takmer desať rokov pumpuje energiu do našich nových produktov a projektov. Caleffi sa rozhodlo priviesť toto srdce so sebou na veľtrh a predviesť ho dômyselným spôsobom: tým, že pri prezentácii použije digitálnu komunikáciu a zmení ju na vzrušujúci zážitok. Tiež upozorní na kaliber spoločnosti Caleffi a jej neustálu investíciu do pokroku vo výskume a vývoji. Z architektonického uhľa pohľadu sa jedná o orientačný bod a jadro celého stánku Caleffi. Tento orientačný bod sa dá predstaviť ako náboj kolesa, z ktorého geometricky vychádzajú jednotlivé jednotky Caleffi. Z ideologického hľadiska týmto zobrazuje Caleffi ako spoločnosť - nikdy však len ako nejakú štruktúru, oveľa viac práve podtrhuje vyobrazenie tradičných hodnôt a najvyšších hodnôt, ľudí samotných. Tento rok umožňuje návštevníkom zažiť návštevu celej spoločnosti, prejsť chodby továrne a odhaliť centrálne uzle života spoločnosti - všetko v prvej osobe v 360° 3D virtuálnej realite. Príďte a presvedčte sa na vlastné oči!

 

HOSPITALITY AREA: STAROSTLIVOSŤ O ZÁKAZNÍKOV

Naša pozornosť smerom k našim hosťom a tiež naša túžba vybudovať tímového ducha - je presne to, čo dokonalo vyjadruje práve táto časť nášho stánku prevedená v teplých a prijemných materiáloch. Tu chceme zažiť príjemné momenty, intenzívne a súčasné pokojné. Nájdete tu prostredie pre súkromné momenty na úvahy s harmonickým dotykom atmosféry tohto miesta.

Caleffi sa bude tento rok prezentovať aj mimo priestorov stánku, a to rôznymi aktivitami, ktoré sa vzťahujú na našu schopnosť zostať referenčným bodom pre celý priemysel.

  • Walter Bertona, BIM Projektový manažér pre spoločnosť, bude každý deň prednášať dvadsaťminútovú prezentáciu na MEP BIM FORUME, v ktorej bude prezentovať naše získané technické skúsenosti nadobudnuté v rozvoji projektu BIM.
  • Zároveň sme účastníkmi nového formátu „Projektu efektívnosti a inovácie“, výberu milánskeho Polytechnického ABC Oddelenia technologicky najpokročilejších produktov z výstavy, kde budeme prezentovať tri vynikajúce produkty.
  • Za múrom výstavného strediska na Piazza Gae Aulenti, jednej z najmodernejších oblasti Milána, sa bude konať jedinečná udalosť: „experimentálna dedina dostupná všetkým s interaktívnymi inštaláciami a analógnymi zábavno-vzdelávacími udalosťami. „MCE in Città“ je nový koncept silného citového nárazu, určeného na podporu informovanosti spotrebiteľov o otázke energetickej účinnosti, zníženiu spotreby a ochrany zdrojov.“