03 Eylül 2021

Idraulica'nın 3. sayısı çıktı!

Değerli meslektaşlarımız ve sevgili okurlarımız,

Koca bir seneyi daha devirdik. Idraulica’nın 3. sayısını sizlere sunmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.

Hepimizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan yorucu bir süreçten geçiyoruz. Böylesi zorlu bir süreçte bizi Idraulica’ya tutkuyla bağlayan en önemli şey “üretmek” oldu. Biliyoruz ki üretirsek var oluruz, üretirsek ilerleriz ve üretirsek Dünya’yı daha yaşanır hale getiririz. Biz de bu sorumlulukla ürettik.

Idraulica’nın bu seneki konusu “Sirkülasyon Pompaları” oldu.

Caleffi 60 yıllık tecrübesi ile sektöre katkıda bulunmayı sorumluluk olarak gören bir markadır. Biz teknik süreçleri irdelerken tümevarım bakış açısıyla hareket eder ve tecrübemizi bu detaycı yaklaşım ile harmanlayarak “doğru”ya ulaşmaya çalışırız.

Bu sayımızda Sirkülasyon Pompaları’nı incelememizin sebebi ise tümevarım ilkemizden gelmektedir. Çünkü sistemin kalbi olan ve doğru çalışan bir pompa; doğru çalışan vanalar ve sorunsuz işleyen sistemler demektir. Böyle bir sistem dizayn ederken günümüzde önemli ve güncel bir konu olan gereksiz enerji sarfiyatını minimuma indirme amacı ile hareket etmek gerekir. Biz de bu amaçla 3’üncü sayımızda pompaların ve vanaların doğru çalışmasının incelenmesine ve pompaların farklı çalışma koşullarında enerji sarfiyat ve maliyet analizlerine yer verdik.

Idraulica’yı tamamlamış olmanın verdiği gurur ve mutlulukla yeni sayımızı huzurlarınıza sunuyoruz. Bizler ise sektöre yararlı olabilecek teknik konuları belirleyerek; “Teknik Referans Noktası” olma ilkesi ile çalışmaya devam edeceğiz.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere...

IDRAULICA NO:3'Ü OKUMAK İÇİN