31 Sierpień 2022

Zawór antyzamarzaniowy - na miarę twojej instalacji

Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy

Afrykańskie upały w Polsce”, “Kolejna fala upałów nadchodzi”, “Będzie prawdziwe piekło” - to tylko kilka nagłówków prasowych, które tego lata kilkukrotnie ostrzegały nas przed uciążliwie wysokimi temperaturami. Wzrost temperatury, w tym i w Polsce, postępuje szybciej niż prognozowali eksperci, a letnie fale upałów stają się powoli naszą codziennością. Zmiany klimatyczne wpływają między innymi na trendy w systemach grzewczo-chłodzących, a jako producent komponentów dla tych systemów, widzimy wzrost zainteresowania produktami, które jeszcze kilkanaście lat temu sprzedawały się na polskim rynku w bardzo ograniczonych ilościach.

Zawór antyzamarzaniowy Caleffi (z serii 108), który zaprezentowaliśmy na rynku dobrych kilka lat temu, zyskał zaufanie wśród klientów indywidualnych, ale również producentów pomp ciepła. Zwłaszcza ci drudzy, bazując na swoim doświadczeniu i wiedzy, rekomendują stosowanie tego typu rozwiązań dla swoich urządzeń. 

System grzewczy czy grzewczo-chłodzący?

Zawór antyzamarzaniowy 108 jest autorskim produktem marki Caleffi, który został wprowadzony na rynek lata temu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz rozmowom z naszymi klientami, na początku 2022 roku wprowadziliśmy do sprzedaży nową wersję zaworu antyzamarzaniowego. “Młodszy brat” flagowego produktu Caleffi, zgodnie z obowiązującymi trendami, przeznaczony jest do układów służących do ogrzewania oraz chłodzenia budynków. 

Wspomniany zawór bazuje na konstrukcji znanego i sprawdzonego już na rynku zaworu antyzamarzaniowego 108, ale dodatkowo wyposażony jest w element reagujący na temperaturę powietrza zewnętrznego, zamykając dopływ do wkładu termostatycznego zlokalizowanego w dolnej części w sytuacji, kiedy temperatura powietrza przekracza 5 °C.

Obecnie zatem mamy do dyspozycji naszych klientów 2 wersje zaworu antyzamarzaniowego:

 • podstawowa w sytuacji, w której pompa ciepła będzie wykorzystywana wyłącznie jako źródło ogrzewania,
 • rozszerzona dla pompy ciepła, która ma przygotować czynnik grzewczy, jak i chłodniczy o niskim parametrze.

DOWIEDZ SIĘ Jak pracuje zawór antyzamarzaniowy?

Sprawdź jak maksymalnie zwiększyć wydajność instalacji z pompą ciepła?N

Dlaczego właśnie zawór antyzamarzaniowy Caleffi?

 • Innowacyjność - nie ma chyba instalatora, czy producenta pomp ciepła, który nie znałby zaworu antyzamarzaniowego 108 Caleffi. Zawór jest autorskim, innowacyjnym produktem Caleffi, który został wprowadzony na rynek kilka lat temu, a obecnie oferuje rozszerzoną wersję, która pozwala na wykorzystanie zaworu także w systemach grzewczo-chłodzących.
   
 • Jakość - marka Caleffi nie uznaje kompromisów na jakości. Cała oferta Caleffi jest opracowywana oraz produkowana we Włoszech, tam też przechodzi testy jakości, aby kolejno trafić na rynek do was - klientów. Caleffi to pełna kontrola nad procesem produkcyjnym. Oprócz własnej produkcji, Grupa posiada również zakład obróbki mosiądzu (Pressco), co pozwala na przyspieszenie procesu produkcyjnego oraz zapewnienie spójności w ramach różnych serii komponentów. 
   
 • Niezawodność i oszczędności - polityka firmy gwarantuje pełną transparentność. Nie ma w ofercie marki produktów tzw. “drugiej linii”, więc każdy zawór, czy inny produkt, jaki trafi w wasze ręce, z logiem marki, będzie tak samo jakościowy i niezawodny. Z punktu widzenia klienta, jakość produktu i jego niezawodność (zapewnione przez lata testów i pracy produktów na rynku) zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy
   
 • Sprawdzony i solidny produkt - zawór antyzamarzaniowy 108 jest z powodzeniem wykorzystywany od lat na rynku instalacyjnym, a jego rozszerzona wersja bazuje na konstrukcji i sposobie działania swojego poprzednika.