13 Styczeń 2022

Jak ochronić pompy ciepła przed zamarzaniem?

Powietrzne pompy ciepła są jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań wśród odnawialnych źródeł energii. Nie wymagają specjalnych warunków gruntowych, dużej powierzchni zewnętrznej, kosztownych wykopów czy też specjalnych zezwoleń. Tego typu urządzenia nie są jednak pozbawione ograniczeń, które wynikają głównie z wahań temperatury zewnętrznej. W przypadku bardzo niskich temperatur zewnętrznych pompa może pracować z niską wartością COP, co może przekładać się na wyższe koszty użytkowe. Jeżeli znaleźli się Państwo w tym miejscu to wielce prawdopodobne, że przeszli już Państwo przez skomplikowany proces wyboru odpowiedniej pompy ciepła.

W okresie zimowym nasuwają się pytania - jak chronić je przed zimnem? Spieszymy z odpowiedzią.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą "Energia odnawialna":

ENERGIA ODNAWIALNA - KOMPONENTY

Jak chronić pompy ciepła przed zamarzaniem?

Valvola antigelo Caleffi serie 108

SERIA 108 ZAWÓR ZABEZPIECZAJĄCY PRZED ZAMARZANIEM

Zawór zabezpieczający przed zamarzaniem serii 108 pozwala na opróżnienie przewodów znajdujących się na zewnątrz budynku w okresie niskich temperatur w przypadku braku zasilania elektrycznego. Zawór otwiera się kiedy temperatura czynnika spadnie poniżej 3 °C. Zapobiega to tworzeniu się lodu w układzie, co zabezpiecza rurociągi oraz urządzenia przed uszkodzeniem.

Urządzenie to jest instalowane na zewnątrz domu, gdzie występują najniższe temperatury, i powinno być umieszczone zarówno na zasilaniu, jak i na powrocie. Musi być również umieszczone z dala od źródeł ciepła, które mogłyby wpłynąć na jego działanie. 

 

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ PRODUKTU - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DOWIEDZ SIĘ -  JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ZAWÓR antyzamarzaniOWY

 

Cały czas się rozwijamy i uzupełniamy nasza bazę produktów; bądź na bieżąco z informacjami o nadchodzących premierach produktów.
Śledź nas na Instagramie i na naszym kanale YouTube