Europejski lider w produkcji komponentów do układów ogrzewania, klimatyzacji, instalacji wody użytkowej zarówno dla użytku domowego i instytucyjnego w roku 2011 celebrował pięćdziesięciolecie swojej działalności. Włoska Firma jest sercem i siłą napędową międzynarodowej grupy firm zatrudniającej ponad tysiąc pracowników w kilkunastu oddziałach na całym świecie.

Caleffi

Założona w roku 1978 jest wiodącym włoskim przedsiębiorstwem w sektorze ogrzewania oraz chłodzenia podłogowego i płaszczyznowego z w pełni wdrożonym systemem zapewnienia jakości UNI EN ISO 9001:2000. RDZ projektuje, produkuje i dostarcza kompletne systemy grzewcze i chłodzące dla instalacji domowych i przemysłowych. Firma zatrudnia obecnie 70 pracowników a obroty sięgają 40 milionów Euro. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ponad 7000 instalatorów przeszło profesjonalne szkolenie w siedzibie Firmy RDZ we Włoszech.

RDZ

Jako długoterminowy partner Caleffi, firma działa w branży klimatyzacyjnej i odnosi duże sukcesy w Europie Północnej. Pozwala to firmie rozwijać się, a także umacniać swoją pozycję w krajach anglosaskich, a mianowicie w Wielkiej Brytanii w Irlandii. Wynika to głównie z wysokich kwalifikacji w tej dziedzinie i doskonałej organizacji sprzedaży. Od 1987 r. Klienci w tych anglojęzycznych krajach mogą polegać na wysokiej jakości produktach firmy, a także na doskonałym poziomie usług.

Altecnic

Utworzona w 1988 roku Firma Allvalve jest wiodącym dystrybutorem produktów w sektorze HVAC na rynku australijskim,  od wielu lat odnosi sukcesy w dystrybucji oraz obsłudze posprzedażowej i technicznej najwyższej jakości produktów Caleffi. Wieloletni partner biznesowy został w 2011 wchłonięty przez Grupę Caleffi i od tego roku jest integralną częścią tej organizacji budując z sukcesem jej pozycję na rynku australijskim nie zmieniając swojej dotychczasowej strategii pozostaje Firmą dostarczając Klientom rozwiązania kilku marek.

 

Allvalve

Firma Pressco w grupie Caleffi odpowiada za przetwarzanie mosiądzu poprzez obróbkę w procesie odkuwania na gorąco. Park maszynowy to 21 maszyn o sile nacisku od 200 do 800t, zdolnych do produkcji odkuwek o wadze od 40 do 6000 gr, oraz 7 w pełni automatycznych maszyn do wstępnej obróbki mechanicznej po odkuciu. Dostępna technologia pozwala na produkcję różnych powierzchni produktów w tym: czarne, oszlifowane połyskowe, mechaniczne postarzony, piaskowany z różnym stopniem dokładności i jakości finalnego wykończenia a także oczywiście naturalny mosiężny.

Pressco

Założona w 1949 r., CRISTINA Rubinetterie z biegiem lat stała się jednym z czołowych liderów branży sanitarnej, dyktującym trendy w projektowaniu i innowacyjnych rozwiązaniach o wyjątkowym designie, równocześnie nie zapominając o trosce o środowisko.
Posiada 4 zakłady produkcyjne obejmującej obszar 35 tys. m2 i zatrudnia 250 pracowników. Najwyższej jakości produkty powstające we włoskiej firmie CRISTINA S.r.l są obecnie dystrybuowane do 70 krajów na świecie.

Cristina

EKINEX powstał w 2012 roku, zatrudnia grupę specjalistów z dziedziny automatyki. Działała w obszarze elektroniki konsumenckiej i nowoczesnych technologii w standardzie KNX. Po opracowaniu pierwszej serii certyfikowanych produktów, w 2014 roku firma oficjalnie weszła na rynek, nawiązując współpracę z podmiotami aktywnie działającymi w branży automatyki domowej i budowlanej, a także architektami i projektantami wnętrz.

Obecnie EKINEX działa w 98 krajach na całym świecie szerząc swoje know-how i typową włoską najwyższą jakość. Laboratoria R&D opracowały systemy sterowania dla domów i budynków, które łączą wartość technologii automatyki domowej i innowacji z estetyką projektowania i dbałością o szczegóły.

www.ekinex.com