Společnost Caleffi, lídr v produkci italských komponentů pro domácí a průmyslové vytápění, vzduchovou klimatizaci a potrubní systémy, ale také expertní dodavatel nejmodernějších systémových řešení, oslavil v roce 2011 50 let své aktivity. Tato italská společnost je srdcem mezinárodní skupiny, která zaměstnává přes 1400 lidí v jejích různých prodejních odděleních a reprezentativních pobočkách napříč Evropou, Amerikou, Čínou a Austrálií.

Caleffi

Firma RDZ byla založena v roce 1978 a od počátku patří k italské špičce v oboru. S certifikátem UNI EN ISO 9001: 2000 se zabývá navrhováním a tvorbou chladících systémů, systémů podlahového vytápění, nastěnnými a stropními sálavými a chladícími systémy, regulačními jednotkami a čištěním vzduchu pro domácí i průmyslové účely. V posledních 10 letech se přes 7000 pracovníků v oboru vzduchotechniky zúčastnilo odborných školení ve vzdělávacím centru firmy RDZ.

RDZ

Tato firma, působící v oboru vzduchotechniky, zažívá jako dlouhodobý partner firmy Calefi velké úspěchy v severní Evropě. To umožňuje prudký rozmach firmy a také posílení její pozice v Anglosaských zemích, konkrétně Spojeném Království a Irsku. Je tomu tak především díky její vysoké kvalifikaci v oboru a výborné organizaci prodeje. Od roku 1987 tak mají zákaznící v těchto anglicky mluvících zemích možnost spolehnout se na produkty vysoké kvality, které firma poskytuje, stejně jako na skvělou úroveň jejích služeb.

Altecnic

Firma Pressco Spa je součást skupiny Caleffi. Zaměřuje se na výrobu produktů z mosazi mechanickými procesy a procesem ražení za tepla. Výrobní oddělení zahrnuje 21 lisů s rozsahem 200 - 800 tun, které jsou schopny produkovat výrobky v rozmezí hmotnosti  40 - 6000 gramů. Součástí tohoto oddělení je také 7 robotických zón k řezání kovů. Zákazníkům se nabízí výběr z různých povrchových úprav produktů od černé, přes pásové broušení, tryskání s různým stupněm hrubosti úpravy, až po žíhání a žíhání na odstranění vnitřních pnutí. Oddělení mechanického zpracování se specializuje na produkci čepiček (matic) s různými možnostmi povrchové úpravy  a galvanické úpravy - niklování, chomování, atd. Probíhá zde analýza nových návrhů a byly zde také vyvinuty mnohá výrobní zařízení, která jsou použita při samotné produkci.

Pressco

All Valve Industries byla založena roku 1988 a je distributorem produktů vzduchotechniky, který zažívá úspěchy na australském trhu. Od roku 2011 je tento dlouholetý partner Caleffi nedílnou součástí skupiny. Zaměřuje se na efektivní prodej Caleffi produktů avšak zároveň si zachovává svoji správní nezávislost v rámci multi-brand obchodního modelu.

Allvalve

Společnost CRISTINA Rubinetterie, která byla založena v roce 1949, se v průběhu let rozrostla a stala se jedním z velkých "protagonistů" průmyslu a opravdovým orientačním bodem na trhu sanitárních výrobků. S tím souvisí schopnost předvídat trendy v designu, navrhovat inovativní a funkční řešení, která jsou ohleduplná k životnímu prostředí.

Se čtyřmi závody o celkové ploše 35 tisíc metrů čtverečních krytého prostoru a 250 zaměstnanci - je společnost CRISTINA S.r.l. dnes více, než kdy jindy, hrda na vlastní produkci vyrobenou v Itálii, jež v současné době distribuuje do 70 zemí světa.

Cristina

Iniciativa Ekinex byla založena v roce 2012 díky úsilí skupiny technických expertů v oboru automatizace, zejména v ohledu KNX. Po vývoji prvních certifikovaných produktů v roce 2014 přichází iniciativa na světový trh se svým novým oficiálním webem a tak se propojuje s množstvím operátorů domácích systémů a automatizace budov, architektů a interiérových designerů.

K dnešnímu dni působí Ekinex v 98 zemích světa, kde exportuje své know-how a již tradičně vysokou úroveň italského designu. Naše výzkumné a vývojové centrum laboratoří vytvořilo ovládací systémy pro domy a budovy, které kombinují hodnoty technologie automatizace a inovace, designovou estetiku se zaměřením na detail.

www.ekinex.com