Konut ve endüstriyel ısıtmada, klima ve sıhhi tesisat sistemlerimde İtalyan yapımı parçaların üretiminde lider ve en son teknoloji sistem çözümlerinde uzman olan şirket 2021 yılında 60. yılını kutladı ve hala geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. İtalyan şirket Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Çin ve Avustralya'da çeşitli satış ofisleri ve temsilcilerinde 1400'den fazla kişiye istihdam sağlayan uluslararası şirketler grubunun merkezinde yer almaktadır. 

Caleffi

1978 yılında kurulan RDZ, İtalyan girişimcilik sahnesinde öncü bir şirkettir. UNI EN ISO 9001: 2000 sertifikasına sahip olan şirket, döşemeden ısıtma ve soğutma sistemleri, duvar ve tavan tesisatları için radyant ısıtma ve soğutma sistemleri, domestik ve endüstriyel sistemler için ısı düzenleyici üniteler ve hava düzenleyici çözümler tasarlar ve yaratır. Son 10 yılı aşkın bir süredir, 7000'e yakın HVAC (Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme) uzmanı şirketin kongre merkezinde yapılan tanınmış eğitimlerinde yer almıştır. 

RDZ

Kuzey Avrupa’da büyük bir başarıya imza atan HVAC şirketi, Caleffi’nin uzun süredir ortağıdır. Bu ortaklık, grubun Anglo-Sakson bölgesinde -özellikle İngiltere ve İrlanda’da- kalifiye ve yetenekli satış organizasyonları gerçekleştirmesini sağlayarak güçlü bir kale oluşturmasına olanak vermiştir. Bölgede yer alan müşteriler, 1988’den beri, en yüksek kalitedeki ürün ve servise güvenebilmektedir.

Altecnic

Pressco Spa, Caleffi grubu içerisinde pirinç malzemenin sıcak baskı ve mekanik işlemesine adanmış bir şirkettir. Baskı bölümü, ağırlığı 40 g ile 6000 g arasında değişen parçalar üretebilen 200 ila 800 t arasında değişen 21 baskı makinesinden ve 7 robotik makaslama platformundan oluşmaktadır. Müşterilere çeşitli yüzey bitirme seçenekleri sunulabilmektedir: tavlama ve gerilme giderici ısıl işlemlere ek olarak siyah, cilalı, antika, kemer cilalı ve farklı derece irilikte kumlanmış püskürtme kullanılabilmektedir. Mekanik işleme bölümü, çeşitli yüzey kaplamaları ve galvanize işlemlerle kapak (somun) üretiminde uzmanlaşmıştır: nikel kaplama, krom kaplama vb. Yeni tasarımlar analiz edilmekte ve gerekli tüm donanım kendi bünyesinde araştırılmakta ve oluşturulmaktadır. 

Pressco

1988 yılında kurulan All Valve Industries Avustralya piyasasında ciddi başarıya sahip HVAC ürünleri distribütörüdür.

Uzun yıllardır Caleffi'nin ortağı olan şirket, 2011 yılından itibaren Caleffi'nin bünyesine katılmıştır. Şirket işletme bağımsızlığı ve çoklu marka satış modellerini devam ettirerek ürünlerimizi etkili bir biçimde piyasaya sunmaktadır. 

Allvalve

1949 yılında kurulan CRISTINA Rubinetterie, sanayinin “büyükleri” arasında yer almak, sıhhi tesisat malzemeleri pazarında gerçek bir referans noktası haline gelmek, tasarım trendlerini öngörebilmek ve çevreye duyarlı olarak yenilikçi, güzel, fonksiyonel çözümler sunabilmek adına yıllar içinde büyümüştür.

Hâlihazırda 70 ülkeye dağıtım yapan, İtalya’da 4 tesisi, toplam 35 bin metrekare kapalı alanı ve 250 çalışanıyla CRISTINA S.r.l, geldiği noktadan iftihar duymaktadır.

Cristina

Ekinex, 2012 yılında, otomasyon ve özellikle KNX standardında teknik uzman bir grup tarafından geliştirilen bir girişimdir. İlk sertifikalı ürünlerin gelişiminden sonra 2014 yılında, global pazar için, ev ve bina otomasyonunda birçok operatörle, mimar ve iç tasarımcı ile bağlantı kurulmasını sağlayan bir işleyiş resmi olarak internet sitesini yayınladı.

Bugüne kadar, Ekinex, 98 ülkede teknik bilgisi ve İtalyan tasarım kalitesi ile var olmaktadır. Araştırma ve geliştirme laboratuvarlarımız ev otomasyon teknolojisi, tasarım estetiği ve detaycı yaklaşımı olan ev ve binalar için kontrol sistemleri oluşturur.

www.ekinex.com