25 Červenec 2017

Skupina Caleffi s potěšením oznamuje akvizici firmy CRISTINA

Skupina Caleffi jako přední italský výrobce komponent pro topení, klimatizace a instalační systémy s potěšením oznamuje akvizici firmy CRISTINA – italské firmy, která pracuje pod ochrannými známkami Cristina Rubinetterie a SILFRA a která od roku 1949 vyrábí špičkové kohoutky a armatury.

Tento den znamenal uzavření významného obchodu mezi dvěma podnikateli, kteří ušli dlouhou cestu a dlouhodobě spolupracovali se vzájemným respektem, stejným názorem na obchodní etiku, obchodní přístup a místní území.

Marco Caleffi a Alberto Cristina přirozeně dosáhli plné shody ve všech aspektech. 29. června tak byla akvizice dokončena a vedoucí skupiny Marco Caleffi to komentoval takto:

„Rád bych si myslel, že teď, když do naší skupiny přišla firma Cristina, bude předání mimořádně plynulé. Cristina patřil k Albertovi a předtím k jeho otci, takže pro něho bylo vždy prioritou přenechat společnost někomu, komu důvěřuje, někomu, kdo by ručil za to, že každodenní provoz bude probíhat tak, jako vždycky předtím. Společnost netvoří jenom procesy a produkty, ale také oddanost práci, místním kontaktům, investicím a neustálé pozornosti. S ohledem na to je pro mě převzetí předsednictví ve společnosti Cristina daleko spíše věcí cti než pouhou obchodní záležitostí. Cristina je solidní značka se skvělým zázemím, s vysokou pozicí produktů a s pověstí inovativního a jemného designu v Itálii i zahraničí. Proto si Cristina jako značka zaslouží být vedená a řízená cestou progresivního růstu, který bude chránit její produkty a identitu značky.

„Naším pevným záměrem je udržovat italskou distribuční a obchodní síť nezávisle na té, kterou provozuje Caleffi“ vysvětlil Daniele Mazzon, nově jmenovaný generální ředitel společnosti Cristina Srl. „Jsme ale přesvědčení, že spojení našich sil a řízení naší zavedené logistické sítě na cizích trzích se ukáže jako skvělá příležitost rozvoje společnosti Cristina a prozkoumávání nových možností.“

Stejně jako u každého nového projektu povede generovaná energie k vytváření nových plánů do budoucna. V případě společnosti Cristina souvisí tyto plány s rozvojem korporátní struktury a zavedením marketingových akcí, které se zaměřují na návrh nových řešení koupelnových kohoutků a příslušenství i strategické role vzorkové prodejny Cristina Brera, která byla nedávno otevřená v Milánu.

Skupina Caleffi, která je italským srdcem mezinárodního uskupení aktivního ve více než 70 zemích po celém světě, si zvolila cestu diverzifikace a vstoupila na trh kohoutků a doplňků pro zajištění kontinuity a budoucího růstu ochranné známky Cristina. Je to závazný příslib.