01 Březen 2018

Produkty Caleffi vybrané pro "Percorso Efficienza e Innovazione" na MCE 2018

3 produkty Caleffi byly vybrány pro hodnocení v programu "Percorso Efficienza e Innovazione" (překlad: "Cesta Účinnosti a Inovace") na veletrhu MCE 2018 v Itálii: DYNAMICAL®, DISCALSLIM® a LEGIOMIX®.

Nový formát pro tento rok udává iniciativu programu.

V programu budou představeny produkty a řešení od vystavovatelů, které vynikají svojí inovací nejenom v technologických ohledech. Letos bude veřejnost oslovena dostupnějším formátem překračujícím hranice samotného veletrhu. Program "Cesta.." bude blížeji propojen s veletrhem MCE v akčním veletržním městečku na Piazza Gae Aulenti. Formou interaktivní instalace bude návštěvníkům umožněno pocítit na vlastní kůži šokující množství odpadu produkovaného naším každodenním životem. Odpadní voda, prohýřená energie, téma (ne)využívání těchto zdrojů a dále také kvalita vzduchu, který vdechujeme. To vše za účelem podpory a propagace udržitelného životního stylu.

Jak říká v oficiální tiskové zpráve generální ředitel společnosti Reed Exhibitions Italia, Massimiliano Pierini: „Nový formát "Cesta Efektivity a Inovace" má dva cíle: Na straně jedné se jedná o podporu profesionálů, kteří zkoumají nejdůležitější technologické inovace veletrhu a na druhé straně také o podporu větší informovatnosti veřejnosti, která dbá především na komfort v každodenním životě, v otázkách účinnosti a boji s odpadem. Cílem je zvýšit povědomí o technologických inovacích jako způsobu, který podporuje předávání informací mezi zákazníky a techniky, kteří instalují technologie ve všech našich domácnostech."

77 řešení pro energetickou účinnost, které byly vybrány Milánskou Polytechnickou Univerzitou z otevřeného pole kandidátů, bude k dispozici k prohlédnutí on-line před, během a po veletrhu, stejně jako fyzicky na samotných stáncích.

Všechny tři produkty, které společnost Caleffi letos předložila komisi programu, byly přijaty. A to je samozřejmě výsledek, na který jsme velmi hrdí.

Tyto produkty budou taktéž vystaveny v BIM modelu samostatného rodiného dvojdomu, který za tímto účelem navrh ateliér ABC ústavu Milánské Polytechnické University. Jednak přímo návštěvníkům v místě veletrhu na MIM BIM Fóru MCE 2018 (pavilon 2), ti budou schopni s modelem komunikovat a zažít tak sílu technologie BIM a následně také ve video verzi na digitálních kanálech Mostra Convegno Expocomfort.​​​​​​​