22 Červen 2018

CUBOROSSO SLAVÍ DESÍTKU

Před 10 lety jsme založili CUBOROSSO, experimentální výzkumné centrum společnosti Caleffi věnované stávajícím výrobkům a novým produktům pro využití alternativních zdrojů energie.

Dne 20. června 2008 došlo v rukou Cristiny a Marca Caleffi k přestřihnutí slavnostní stuhy za přítomnosti četných hostů včetně zástupců odborného a celostátního tisku. Byl to příjemný den plný oslav, který nabídl také čas na zajímavé studium a analýzy.

Centrum hostí laboratoře určené k testování výrobků, inženýrskou divizi designu, která zaměstnává přibližně 30 lidí, a nedávno otevřený high-tech showroom CALEFFI EXPERIENCE, který slouží především jako místo určené pro technická školení.

Zde jsou odkazy na přehled tisku:

http://www.edilportale.com/news/2008/06/aziende/inaugurazione-nuovo-cent...
http://www.fondazioneedison.it/binaries/pdf/ist2008/20080901-rci.pdf
http://www.fondazioneedison.it/binaries/pdf/ist2008/20080626-corriere_di...


Il centro ospita i laboratori di test prodotto e la Divisione Tecnica, che impiegano una trentina di persone, e CALEFFI EXPERIENCE, di più recente lancio, lo ShowRoom ad alto tasso tecnologico, sede di incontri di formazione tecnica. 

Jen tak ze zvědavosti: Proč zrovna CUBOROSSO?

Červená barva byla vybrána na počest barvy italské vědy a techniky, symbolizované velkými italskými průmyslovými značkami a nejvýznamnějšími technologickými parky; podnikateli a vědeckým výzkumem, kdy všichni usilují o dokonalost a červená zde podtrhuje strukturu v teritoriálním kontextu.

Tvar krychle symbolizuje soudržnost společnosti a vědeckou povahu výzkumu, symboliku, která obsahuje podstatu závazku firmy Caleffi: neustále se zlepšovat.

Tato myšlenka pochází z hlavy architekta Francesca Rusconiho-Clericiho ​​z Studia Tekne v Miláně: "Cílem bylo vytvořit silný důraz na inovaci s ještě silnějším vizuálním dopadem než má hlavní výrobní závod firmy. Proto byla budova koncipována jako vitrína velkého množství pracovních nástrojů, zařízení a regulačních prvků instalovaných v přesném, modulárním a kovovém plášti krychle, protože kov představuje schopnost se adaptovat a také míru flexibility, která odráží filozofii společnosti Caleffi ".

STÁHNOUT PREZETNAČNÍ BROŽURU PRO CALEFFI CUBOROSSO


CUBOROSSO po 10 letech

Od toho června tenkrát jsme ušli dlouhou cestu a naše touha přiložit ruku k dílu z hlediska inovací v našem oboru je stále stejně silná. CUBOROSSO se stalo skutečnou ikonou ve světě Caleffi, a to až tak, že byla reprodukována na výstavních stáncích nejvýznamějších veletrhů jako ochranná naše známka, kterou poznají lidé z blízka i z daleka. Mírně delokalizovaná společnost s prostory, které působí jako zásobníky pro inovace, i to je způsob naší firemní vizuální komunikace. Zde se bavíme o  projektu videomappingu na veletrhu MCE 2016 (klikněte na tento odkaz) a také  Virtuální Realitě na veletrhu MCE 2018 (klikněte na tento odkaz). No, kdo ví, jaké další inovace nás čekají před a všude kolem naší rudokostky.

 

BUON ANNIVERSARIO CUBOROSSO, BUON ANNIVERSARIO A NOI*Chi è Marco Fortis: Laureato in Scienze Politiche, è direttore e vicepresidente della Fondazione Edison. Insegna Economia industriale e commercio estero presso la Facoltà di Scienze Politiche dell’Università Cattolica. Co-editor della rivista “Economia Politica - Journal of Analytical and Institutional Economics”, è anche autore di numerosi libri sull’economia italiana ed internazionale. Editorialista de “Il Sole 24 Ore”, “Il Messaggero” e de "Il Foglio", è vicepresidente della Fondazione Donegani.  Membro dei Comitati scientifici della Fondazione Edison, del Centro Ricerche in Analisi Economica dell’Università Cattolica (CRANEC) e di Nomisma, fa parte del Comitato esecutivo di Aspen Institute Italia. È consigliere di amministrazione della RAI.