31 August 2020

Idraulica'nın yeni sayısı hazır

Sevgili Meslektaşlarımız ve Okurlarımız, 

Idraulica’nın ilk sayısını çıkarmamızın üzerinden tamı tamına 1 sene geçti. Biz ise hala aynı heyecan ve sevinci hissediyoruz.

Idraulica’yı Türkiye’de var etme kararı aldığımızda, önümüze koyduğumuz belli hedefler vardı. Bu hedeflerden en önemlisi ülkemizin ve sektörümüzün ihtiyaç kriterlerini belirleyerek; teknik bilgileri en yalın hali ile sizlerle buluşturmaktı.

İlk sayımız olan “Sıhhi Tesisatta Kullanım Suyu Dağıtım Sistemleri ve Lejyonella” için aldığımız geri dönüşler bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Bunun için siz, sektör profesyonellerine teşekkür ederiz.

İkinci sayımızın konusunu seçerken - Isıtma ve Soğutma Sistemlerindeki Tortu ve Pisliklerin Ayrılması -  sistemlerde en çok rastlanılan sorunları irdeleyip; en çok karşılaşılan ve göz ardı edilen tortunun sistemdeki varlığını ele almak istedik. Bu sorunu seçtik çünkü tortu ve pislik, sistemdeki tüm vanaları, boruları özetle tüm cihazları etkisi altına alarak; sistem veriminin azalmasına ve yüksek enerji sarfiyatına neden olur. 

Temel olarak sorunu genelden detaya doğru inceleyerek doğru sistem ve çözümleri ele aldığımız bu sayıda en başta sorumluluğunu aldığımız “Teknik Referans Noktası” olma iddiasını en doğru şekilde taşımaya devam ediyoruz. 

Idraulica'yı tamamlamış olmanın verdiği gurur ve mutlulukla yeni sayımızı huzurlarınıza sunuyoruz. Bizler ise sektöre en yararlı olabilecek teknik konuları belirleyerek; bu konuları en objektif haliyle sunmak için gönüllü bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. 

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere...

Idraulıca no:2 okumak için tıklayın