21 Nisan 2021

CALEFFI S.p.A. 60. yılını kutluyor: 1961 - 2021

Zengin deneyimimiz ve yetenekli genç insanlar olarak coşkumuz; geleceğe akışımızda önemli bir rol oynamaya devam edecek.

Caleffi 60th anniversary

Azimli ve vizyon sahibi bir girişimci olan Francesco Caleffi, 1961'de Caleffi’yi kurdu. O günlerde henüz küçük bir şirket olan Caleffi; musluk, bağlantı parçaları ve vana endüstrisi için pirinç ve çelik bileşenler tedarik ediyordu.
O günden bugüne altmış yıl geçti ve bugün 1.300'den fazla çalışanı, İtalya'da 10 üretim tesisi ve dünya çapında yaklaşık 20 satış ofisi bulunan Caleffi S.p.A., 90'dan fazla ülkede faaliyet gösteren bir grup şirketi haline geldi. Yıllar boyu aktarılan temel değerlerimiz hep aynı kaldı: sıkı çalışma, bağlılık, araştırma, geliştirme, yerel bölgeye olan sevgi, ayrıntılara dikkat ve İtalyanlık. Tüm bu temeller ile geleceğin Caleffi'sini inşa etmeye devam ediyoruz.

Böylesine önemli bir yıl dönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz! Bu dönüm noktasına ulaşmış olmamızın bir sebebi ise müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle karşılıklı güvene dayalı - sıkı bir ilişki içinde olmamızdır. 

Tüm bu yıllar boyunca bir uzmanlık akışı (flowing expertise) elde ettik: beceri, teknoloji, deneyim, inovasyon… Tüm bunlar bizi hidrolik ısıtma ve kullanım suyu sistemleri bileşenleri alanında referans bir üretici olmamızı sağladı. Bizim için satış; müşterilerimiz için teknik seçimler yapmak, ihtiyaçlarını anlamak ve onlara en iyi çözümleri bulmak konusunda yol göstermek demektir.

Bu 60 yılda elbette belli dönemlerden geçtik, belli olayları yaşadık… Ancak geçtiğimiz yıl herkes için en zorlu yıl oldu. Lokal bölgemizle kurduğumuz güçlü bağımız aracılığıyla yerel bir fark yaratmaya çalıştık. Bizim için mükemmelliği sağlamak aynı zamanda yerel topluma odaklanmak, sosyal sorumluluk ve insana saygıyı teşvik etmek anlamına gelir. Bu zorlu dönemde özverili çabalar için itici bir güç olarak hareket ettiğimizi umuyoruz. Çünkü en iyi sonuçlar ancak birlikte çalışarak elde edilebilir.

En büyük dileğimiz, şirketimizin ilk 60 yılında kazandığımız sağlamlık, olgunluk, güvenilirlik ve bilgi birikimi ile iş yapmaya devam etmektir. Bütün bunlar, Francesco Caleffi'nin bize öğrettiği ve şu anda grubun başında yer alan oğlu Marco'nun bize aşılamaya devam ettiği başarma arzusunun sonucudur.

CaleffI TARİHÇESİNİ OKUYUN