04 Eylül 2018

CUBOROSSO 10 YAŞINDA

10 yıl önce CUBOROSSO’yu hizmete soktuğumuzda amaç mevcut bileşen ve alternatif enerji kaynaklarını kullanmak için yeni ürünlere adanmış deneysel bir araştırma merkezi yaratmaktı.

20 Haziran 2008’de Cristina ve Marco Caleffi, ticari yayınlardan ulusal basına kadar pek çok sayıda davetlinin önünde kurdeleyi kesti ve açılışı gerçekleştirdi. Bu açılış, araştırma, analiz ve inovasyonun kutlandığı bir gün olarak hafızamıza kazındı.


Merkezde ürün test laboratuvarları, yaklaşık 30 kişinin çalıştığı Mühendislik Bölümü ve Teknik Eğitimler için kullanılan yüksek teknolojili bir showroom olan CALEFFI EXPERIENCE (CALEFFI DENEYİMİ) odası tanıtıldı. 

Neden CUBOROSSO (KIRMIZI KÜP) 

Büyük İtalyan endüstrisi markalarını ve en önemli teknoloji parklarını sembolize eden kırmızı rengi, İtalyan bilim ve teknolojisini onurlandırmak üzere seçildi.

Küp şekli ise, kurumsal sağlamlığı, araştırmanın bilimsel doğasını ve Caleffi’nin “sürekli gelişim” ilkesini sembolize ettiği için tercih edildi.

Milano Studio Tekne’nin mimarı Francesco Rusconi-Clerici mimariyi şu şekilde özetliyor: “Amacımız, grubun ana üretim bölgesinden de güçlü bir görsel etki yaratarak, inovasyonun güçlü bir simgesini oluşturmaktı. Bu nedenle bina; içerisinde bir takım alet, ekipman ve kontrolü sergileyen hassas, modüler ve metalik bir kutu olarak tasarlandı. Bina yapısında vurgulanan demir ise şirketin felsefesi olan adaptasyon ve esnekliği temsil ediyor.”

CALEFFI CUBOROSSO TANITIM BROŞÜRÜNÜ İNDİR


10 sene sonra CUBOROSSO

10 yıl önceki Haziran ayından bu yana uzun bir yol kat ettik ve inovasyon adına adım atma arzumuz değişmeden devam etmekte. CUBOROSSO, Caleffi dünyasında gerçek bir simge haline geldi; öyle ki, bugün, fuar stantlarıyla, bir marka olarak uzaktan bile tanınabilmektedir.

İnovasyon, dünyanın birçok ülkesinde bulunan Caleffi’nin en küçük hücresine dahi işlemiştir. Aynı şey kurumsal görsel iletişimimizde de söz konusudur. Bunun bazı örnekleri MCE 2016 Video Harita ve MCE 2018 Sanal Gerçeklik projeleridir.

Bir sonraki yeniliğin ne olacağını ise bize zaman gösterecek…

 

MUTLU YILLAR CUBOROSSO, MUTLU YILLAR BİZE