Alya Life Residence

Ekşioğlu Yapı, İstanbul’da kentsel dönüşümün yüksek derecede olduğu -dolayısıyla emlak değerinin arttığı-, E-5 ve Boğaziçi Köprüsü bağlantı yollarının hemen yanı başında bulunan Fikirtepe’de Alya Life Residence Projesi’ni hayata geçiriyor.

Proje, geniş pencereleri ve konumu sebebiyle residence sakinlerine bir tarafta dinamik İstanbul diğer tarafta engin deniz manzarasıyla eşsiz bir deneyim sunuyor.
Daireleri optimum alan kullanımıyla çizilen Alya Life Residence, açık - kapalı yüzme havuzu; spor salonu; basketbol sahası; sauna; hamam ve 100 m2 alan üzerindeki otoparkı ile sakinlerine sosyal imkanlar da sağlamakta.

Proje 3 dönüm alan üzerinde tek blok olarak yükseliyor. Zemin + 19 kattan oluşan, bünyesinde ise 214 konut barındıran Alya Life Residence’ın tercih edilmesindeki en büyük etken ise şehrin merkezinden uzaklaşmadan sakin ve huzurlu bir hayat standardına sahip olabilmek.  

Caleffi Çözümü:
Proje kapsamında çeşitli sistem ve bölgelerde kurulmak üzere Caleffi ürünleri kullanıldı. Bunlardan ilki olan Emniyet Ventilleri, kazan önüne montaj edildi; ayar basıncına ulaştığında vananın açılması ile basıncın atmosfere tahliye edilmesi sağlandı ve bu sayede sistemdeki basıncın patlama, sistem bileşenlerine zarar verme gibi ihtimalleri yok edilmiş oldu. Kolon sonlarında 5026 serisi Otomatik Hava Purjörleri kullanıldı. Purjörler sayesinde sistemdeki hava otomatik olarak tahliye edilerek istenmeyen gürültüler, devrelerdeki cihazların aşınması ve ısıtma ünitelerinde performans yetersizliği önlenmiş oldu. Proje kapsamında yer alan eşanjörlerde termal akışkanın debisini düzenlemek için 130 serisi Statik Balans Vanaları kullanıldı. Daire girişlerine montajı yapılan Basınç Düşürücü Vanalar ise suyun basıncının kontrolü için seçildi. Bu kapsamda hem 5334 serisi Basınç Düşürücü Vana hem de yüksek sıcaklıklarda çalışabilen vanamız 5334H serisi Basınç Düşürücümüz kullanıldı (80°C'ye kadar olan giriş suyu sıcaklıklarında çalışır). Ayrıca, 140 serisi Fark Basınç Kontrol Vanası sayesinde devredeki iki nokta arasındaki basınç farkının ayarlanan değere sabit tutulması sağlandı.

[photos http://www.alyalife.com/tr/galeri.html]

  • KONUTLAR
  • Türkiye
  • ISITMA