12 Spalis 2020

Caleffi cheminiai priedai efektyviam nešvarumų šalinimui

  • KODĖL VERTA NAUDOTI CHEMINIUS PRIEDUS ŠVOK SISTEMŲ APSAUGAI 

Šildymo sistemos viduje esančiame vandenyje yra organinių medžiagų (tokių kaip bakterijos ir dumbliai) ir neorganinių medžiagų (tokių kaip smėlis, rūdys, suvirinimo liekanos). Be šių nuosėdų yra kalkių nuosėdų (kalcio ir magnio nuosėdos, kietosios druskos), kurios trukdo šilumnešio srautui ir yra atsakingos už korozinių reiškinių sukėlimą. Korozija yra procesas, kuriam būdingas paviršinis didesnio ar mažesnio gylio metalo sluoksnio pašalinimas, kuris ilgoje perspektyvoje gali sukelti vamzdynų perforaciją.

Nuosėdos, korozija ir inkrustacijos sumažina sistemos efektyvumą, neleidžia reguliavimo komponentams (pvz., tradiciniams termostatiniams radiatorių vožtuvams) veikti optimaliai, sukelia aukštą triukšmo lygį, o kartais ir kliūtis vamzdynuose ar įrangos gedimus. Pavyzdžiui, 1 mm kalkių nuosėdos, nusodintos šilumokaityje, sumažina šilumos mainų efektyvumą ir padidina energijos suvartojimą 10%.

  • SPRENDIMAS ŠILDYMO SISTEMŲ APSAUGAI? CHEMINIAI PRIEDAI KARTU SU MAGNETINIU PURVO SEPARATORIUMI DIRTMAG®

Tinkamo šildymo sistemos vamzdynų priežiūros komplekto C3 CLEANER, DIRTMAG® purvo separatoriaus, pagaminto iš kompozicinės medžiagos, su uždarymo vožtuvais, ir apsauginio produkto, C1 INHIBITOR, naudojimas palaiko vandens kokybę šildymo sistemoje. Vandens kokybė yra reikalinga idealioms eksploatavimo sąlygoms, siekiant užtikrinti didesnį sistemos efektyvumą ir šiluminį našumą. C3 CLEANER yra universalus neutralios formulės ploviklis, tinkamas purvui, kalkių nuosėdoms ir šiukšlėms pašalinti iš naujų ir esamų šildymo sistemų. C3 CLEANER lengvai dozuojamas naudojant nešvarumų separatorių ir suderinamas su visomis šildymo sistemose naudojamomis medžiagomis, įskaitant aliuminį, labai efektyviai sklaidydamas kalkių nuosėdas ir magnetitą, perneša juos link purvo separatoriaus. Su DIRTMAG® purvo separatoriumi tiekiami rutuliniai vožtuvai leidžia lengvai pašalnti jame susikaupusias priemaišas. DIRTMAG® purvo separatorius sulaiko net magnetines priemaišas, nes veikia du magnetai, esantys nuimamame žiede. DIRTMAG® purvo separatorius gali būti naudojamas kaip prieigos taškas supilant cheminius priedus tiek CLEANER, tiek INHIBITOR.

Po sistemos plovimo rekomenduojame naudoti C1 INHIBITOR, kuris yra apsauginis inhibitorius, pagrįstas molibdatu, idealiai apsaugantis sistemą nuo galimos korozijos ir nuosėdų. Naudojant šiuos priedus, sistema laikui bėgant išlieka veiksminga ir efektyvi.

C4 ir C7 naudojimas nėra reglamentuojamas ar privalomas. Bet kokiu atveju tai padeda spręsti problemas, kurios gali iškilti įprastu ŠVOK sistemų gyvavimo ciklu. Kai ŠVOK sistemos dirba žemoje temperatūroje, yra rizika susidaryti palankiai terpei mikrobiologiniams augalams augti, kurie gali tapti tikromis kliūtimis. C7 BIOCIDE yra tinkamiausias sprendimas su labai veiksminga mikrobiologinių augalų prevencijos forma. Be to, esamos ir pasenusios sistemos dažnai turi nutekėjimų ar kapiliarinių įtrūkimų, kurie gali sukelti dar vieną problemų rinkinį visai sistemai. C4 LEAK SEALER sukurtas pašalinti kapiliarinius nuotėkius per mažiau nei 24 valandas, sukuriant apsauginę mikroplėvelę ir užsandarinant visus galimo šilumnešio nutekėjimo taškus.